(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Види і характеристики фарб

Головна » Види і характеристики фарб

Серед багатьох декоративних покриттів, застосовуваних сьогодні, фарба як і раніше є найважливішим і найбільш поширеним оздоблювальним матеріалом. Лакофарбові покриття володіють багатьма достоїнствами, головними з яких є зручність, доступність і простота застосування.

Номенклатура лаків і фарб, представлених на російському ринку будівельних та оздоблювальних матеріалів, надзвичайно обширна. Нескінченні ряди відер і банок різної форми та об'єму, забезпечених яскравими етикетками, радують погляд, але ускладнюють вибір. Значний розкид цін і незрозумілі рекомендації продавців, в більшості своїй не мають поняття про те, чим відрізняється вміст двох сусідніх банок, ще більше ускладнюють ситуацію.

Найпопулярніша оздоблення

Забарвлення стін і стель є чи не найпопулярнішим варіантом фінішної обробки. Поряд з чисто декоративними якостями, матеріали, що застосовуються для обробки внутрішніх приміщень, повинні задовольняти певним вимогам, до числа яких, в першу чергу, відноситься екологічна чистота. Крім того, такі покриття повинні легко піддаватися сухого та вологого прибирання, не притягати пил і бруд, а також забезпечувати певний рівень зносостійкості, величина якого може сильно варіюватися в залежності від призначення приміщення.

Всі лакофарбові матеріали (лаки, фарби і емалі) містять у своєму складі сполучна, пігмент і наповнювач, а також цілий ряд спеціальних добавок, призначених для підвищення їх технологічних і експлуатаційних характеристик.

Найважливішим компонентом всіх, без винятку, ЛФМ, безсумнівно, є пленкообразующие речовини (сполучна), функції яких зазвичай виконують синтетичні або природні (відповідним чином модифіковані) високомолекулярні сполуки. В процесі виробництва лакофарбових матеріалів ці з'єднання переводять у форму, зручну для нанесення на поверхню (розчини або дисперсії плівкоутворюючих речовин в органічних розчинниках або воді).

Уайт-спірит, алкид

Лакофарбові матеріали на розчинниках, як випливає з назви, містять у своєму складі летючий органічний розчинник, що випаровується в процесі висихання. В даний час єдиним розчинником, який у всіх країнах світу допускається використовувати без всяких обмежень, є уайт-спірит (очищений керосин). Як сполучна для фарб зазвичай використовуються алкідні смоли, одержувані шляхом синтезу рослинних масел з багатоатомними спиртами, органічними кислотами і ангідридами.

Порівняно С олійними фарбами ЛФМ на основі алкидной значно швидше висихають, а також відрізняються підвищеною твердістю і стійкістю до атмосферних впливів. На ринку представлена ​​достатньо широка гамма матеріалів цього типу від матових до глянцевої. До складу фарб входять хімічні добавки, що додають фарбам спеціальні властивості і підвищують технологічність їх застосування. Наприклад, тиксотропні добавки забезпечують зручність роботи: фарба не капає, не стікає з кисті або валика, не утворює патьоків навіть на вертикальних поверхнях, що дозволяє наносити її більш товстим шаром. Фарби на основі алкіду найчастіше використовуються для фарбування дверей, віконних рам, меблів, батарей опалення, а також стін і стель в кухнях і ванних кімнатах. Алкідні фарби утворюють покриття більш щільне і міцне, ніж воднодисперсійні склади, а тому досить часто застосовуються для обробки приміщень.

Олійні фарби

У продажу ще зустрічаються традиційні масляні фарби, які, безсумнівно, належать до числа найбільш старих і добре відомих оздоблювальних матеріалів. Як пленкообразователя найчастіше використовуються висихають масла - льняне, конопляне або тунговое. Незважаючи на те, що висихають масла здатні до плівкоутворення при тонкошаровому нанесенні, лакові плівки на їх основі володіють недостатнім блиском, а також невисокою твердістю і міцністю.

Фарби на лляному маслі відрізняються високим ступенем наповнення і невеликою витратою, але, як і всі матеріали цієї групи, володіють порівняно невисокою технологічністю, а тому все рідше використовуються всередині приміщень. Нитролаки і нітрофарби для оздоблення інтер'єрів майже не застосовуються через їх високу токсичність.

Водно-дисперсійні лаки і фарби

Водно-дисперсійні лаки і фарби не містять розчинників, практично не мають запаху, відрізняються високою технологічністю (легко наносяться кистю, валиком і розпилювачем), мають прекрасну адгезію практично до всіх будівельних матеріалів і володіють високими експлуатаційними характеристиками. На відміну від більшості фарб на розчинниках, водно-дисперсійні склади утворюють паропроникна покриття ("дихають"), що благотворно позначається на мікрокліматі приміщення. Найчастіше вони застосовуються для фарбування стін і стель в сухих приміщеннях (спальні, вітальні, кухні, офіси і т.п.), але великі виробники обов'язково мають у своєму асортименті також і матеріали, призначені для використання у ванних кімнатах і навіть в басейнах.

Фактурна фарба

Крім традиційних фарб і декоративних глазурей в гамі продукції лакофарбових фірм часто зустрічаються спеціальні фактурні фарби. Фактурне покриття, іншими словами не цілком гладка поверхня, допомагає зробити колірну схему різноманітніше й цікавіше, а також маскує невеликі дефекти поверхні. Остання обставина дозволяє трохи спростити таку трудомістку операцію, як підготовка стіни під фарбування. Фактурна фарба-ЦЕ водно-дисперсійна фарба , загущена наповнювачем. Використовуючи різні прийоми нанесення (валик з довгим ворсом, шпатель, зубчастий шпатель, губка і т.д.), можна одержувати різноманітну фактуру поверхні стіни.

Фактурна поверхня може бути отримана також за допомогою фарб, що містять спеціальні наповнювачі. Наприклад, існують фарби з наповненням тирсою або кварцовим піском. Такі фарби, крім додання стіні слабкою або яскраво вираженої (залежно від величини фракції наповнювача) "оксамитовою" фактури, ще й істотно підвищують зносостійкість поверхні.

Витрата або покриваність?

Покриття, що утворюється після висихання фарби, виконує захисно-декоративні функції. Простіше кажучи, воно має приховати під собою поверхню підстави (покриваність), захистити її від можливих механічних впливів (стійкість) і забезпечити необхідний рівень візуального комфорту (декоративність). Саме ці властивості і визначають придатність фарби для експлуатації в тих чи інших умовах.

Нерідко на упаковці з фарбою вказується не покриваність, а витрата (м 2 / л, м 2 / кг або навіть г / м 2). Цей параметр є істотно менш певним, оскільки сильно варіюється в залежності від властивостей поверхні, на яку наноситься фарба. З цієї причини ставитися до цифр, наведених на упаковці, слід з відомою обережністю. Наприклад, одна і та ж фарба, що має покриваність 10-13 мг / л (ISO 6504/1) може забезпечувати витрата за раніше пофарбованої поверхні 10-12 м 2 / л, по зашпакльованої поверхні 7-9 м 2 / л, а по обштукатуреної поверхні 3-5 м2 / л. Технологія нанесення, застосовуваний малярський інструмент і кваліфікація виконавця також впливають на витрату фарби.

Будівельні Матеріали мають техописи, в ​​которох повинні бути вказані допустимі умови експлуатації, вимоги до основи, а також утримуватися відповіді на питання: як, чим і після якої підготовки наноситься фарба.

Дуже важливе питання сумісності продуктів. У переважній більшості випадків покриття складається з декількох шарів, нанесених на підставу: шпаклівка, грунтовка, фарба і, можливо, фінішне покриття (наприклад, лак), тому правильніше говорити про систему забарвлення. Будь-яка серйозна фірма випускає повну гаму продуктів, що входять в систему, гарантує їх сумісність і декларовані експлуатаційні властивості покриття. Споживачеві потрібно тільки точно дотримуватися рекомендації і, по можливості, утримуватися від експериментів.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш