(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Дерев'яні будинки і лакофарбні матеріали

Головна » Дерев'яні будинки і лакофарбні матеріали

У багатьох відразу виникне питання - а навіщо взагалі фарбувати сучасний зруб і приховувати тим самим красивий малюнок деревини? Відповідь лежить на поверхні. Деревина, при усіх своїх чудових якостях, має ряд недоліків - боязнь вогню, комах і гнилизни. Лакофарбні матеріали виконують не лише декоративну, але і захисну функцію, дозволяючи значно продовжити життя будинку з дерева. Крім того, вони дають можливість надати дерев'яній будові бажаний відтінок і створюють завершений і готовий вид.

По складу фарби, відповідні для фасаду дерев'яного будинку, бувають алкід і водно-дисперсійні (акрилатные). Фарби алкіду швидко вбираються і проникають глибоко в структуру дерева, дозволяючи створювати надійне щільне покриття. Вони відмінно захищають дерев'яні стіни від високої вологості, але при цьому швидко вигорають на сонці і мають нехорошу якість - втрату еластичності і розтріскування із-за постійної дії сонця, вітру і опадів.

Водно-дисперсійні фарби можна назвати повною протилежністю складам алкіду. Вони забезпечують рівне і гладке покриття, що не боїться атмосферних дій і зберігає колір на протязі не менше п'ятнадцяти років, але мають погану вбираність. Із-за поганого "зчеплення" з волокнами деревини таке покриття нерідко відшаровується, вимагаючи перефарбовування усього будинку.

Але вихід є - багатоступінчаста система забарвлення деревини. Практично усі представлені на будівельному ринку антисептичні просочення мають у своєму складі алкід єднальні, які мають високу проникаючу здатність. Ці ж єднальні є присутніми в спеціальній грунтовці, яка йде слідом за антисептиком і ідеально вирівнює поверхню, заповнюючи найдрібніші нерівності і тріщинки. І, нарешті, фінальним етапом є нанесення акрилатных фарб. Така попередня підготовка деревини дозволяє зводити не просто красиві дерев'яні будинки, а справжнє довговічне житло, захищене від вологи, комах, розтріскування і вигорання на сонці.

Якщо думка надати будинку потрібний відтінок прийшла вже після закінчення будівництва, то вибираючи лакофарбні матеріали, слід пам'ятати, що вони розрізняються по покриваючій здатності. Практично усі лаки можна назвати лесуючими матеріалами, тобто покриттям, крізь яке просвічує природний малюнок деревини. А водно-дисперсійні фарби відносяться до покривних сумішей, що повністю зафарбовує фактуру деревини. Безумовно, з естетичної точки зору, лаки прийнятніші, але лесуючі покриття створюють на поверхні дерева дуже тонку плівку, яка досить швидко вигорає і руйнується, так що реставрація декоративно-захисного покриття знадобиться вже через 3-4 роки. Що стосується фарб і емульсій, то їх термін служби зазвичай складає не менше восьми років.

У будь-якому разі, перш ніж приступити до фарбування будинку варто проконсультуватися з фахівцями, оскільки способи нанесення захисних сумішей і лакофарбних матеріалів, а також їх склад досить сильно розрізняються залежно від кліматичних умов, розташування дерев'яного будинку і умов його експлуатації.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш