(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Особливості фарбування металевих поверхонь

Головна » Особливості фарбування металевих поверхонь

Раніше можливість фарбувати металеві поверхні водно-дисперсійної фарбою здавалася нереальною. Адже залізо - найбільш популярний метал - окислявся в присутності води за досить короткий час, а тут фарба на її основі. Як правило, подібні фарби для таких цілей не використовуються.

У цих випадках використовують спеціальні покриття, що створюють хороший захист, з хорошою адгезією до металу і з антикорозійними властивостями. Далеко не відразу вдалося вченим вирішити ці завдання. На даний момент в країнах Європи просунулися в цьому плані до такого ступеня, що водно-дисперсійні фарби використовуються в таких галузях як суднобудування та автомобілебудування. Але зараз ми не будемо вдаватися в ці області, а розглянемо можливість використання таких фарб в будівництві. Мабуть, варто почати з покрівлі, як з самого складного моменту.

За використовуваному матеріалу можна розділити покрівлі на три групи.

У першій буде чорне залізо, в другій - оцинковане, а в третій - кольорові метали, такі як мідь, алюміній з його сплавами і тд. Через високу вартість, а від того і рідкості ми не будемо розглядати третю групу.

А ось перша і друга є більш доступними, хоча ціна на них і вище, ніж на той же шифер.

Чорне залізо, як відомо, має покриватися фарбою обов'язково. Як правило, в Росії застосовуються алкідні та олійні фарби.

Тим, кому подобається процес фарбування, можуть використовувати їх і надалі. Для тих же, у кого немає такої пристрасті, можна порекомендувати акрилові водно-дисперсійні емалі для дахів, що володіють антикорозійним ефектом. Така фарба коштує трохи дорожче, ніж алкідна або масляна, проте протримається на поверхні набагато більший час. В результаті температурних коливань метал піддається сильним деформаціям, тому слід зауважити, що акрилове покриття не тільки довговічне, але ще й не втрачає своєї еластичності.

А ось у алкідних або масляних фарб еластичність є проблемою. Мало того, що вона у них менше ніж у акрилових, так ще з часом вона і зменшується, а в підсумку і зовсім відшаровується від металевої поверхні.

Неоднозначною завданням є фарбування оцинкованого даху. Оцинковка прекрасно захистить залізо протягом 10-15 років, однак після цього необхідно обов'язково пофарбувати дах. Звичайно, краще навіть свежеоцінкованную дах покривати шаром фарби, в результаті чого триватиме термін її служби, і дах буде виглядати більш привабливо. Оцинковане залізо менше вступає в хімічні реакції, ніж звичайне чорне, тому потрібно вибирати спецматеріал з ще більшими еластичністю і адгезією, ніж у випадку чорного заліза.

Зовсім не пристосовані для оцинкованих поверхонь алкідні та олійні фарби, тому що служать на таких поверхнях не більше одного сезону, а ось спеціальна акрилова емаль протягом довгих років буде прекрасно триматися на ній.

Для того щоб отримати дешевий аналог металочерепиці, можна прогофріровать лист заліза особливим чином, а потім пофарбувати антикорозійною акриловою емаллю.

Одна організація, скориставшись цією порадою, успішно продає такі гофролисти, тим самим конкуруючи з імпортними аналогами.

Під час створення водно-дисперсійних фарб ми навіть уявити не могли, наскільки багатим виявиться спектр їх використання. Наприклад, їм немає рівних при фарбуванні всіляких пожежонебезпечних і вибухонебезпечних об'єктів. Будь-які фарби на основі розчинників непогано горять, а пари, що виділяються ними взагалі вибухонебезпечні. При фарбуванні звичайного об'єкта, це не так страшно, але коли мова йде про такі приміщення, як газосховище або нафтосховище, стає страшно. Від будь-якої, нехай навіть крихітної іскорки, а не те, що від недопалка, об'єкт разом з малярами попросту злетить у повітря. В цьому відношенні, водно-дисперсійні матеріали абсолютно безпечні.

Мається прекрасний досвід фарбування таких металевих споруд і конструкцій, як гаражі, ворота, ангари, паркани, а так само залізничні вагони і вантажні автомобілі.

Трохи іржі тут шкоди не приносить. За допомогою антикорозійних добавок досягається не лише обмеження поширення іржі, але і видозміна існуючої.

Якщо іржа встигла поширитися по великій площі металевого виробу, то після використання спеціального антикорозійного акрилового грунту, що перетворить іржу, можна проводити фарбування. Причому все це - з максимальною зручністю, швидко і без запаху.

Якщо ви вирішите пофарбувати що-небудь металеве, вам не знадобляться ні ватно-марлева пов'язка, ні протигаз, тому що при використанні акрилових водно-дисперсійних матеріалів ви не відчуєте ніякого дискомфорту.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш