(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Фасадні фарби: поради щодо вибору

Головна » Фасадні фарби: поради щодо вибору

Хороша фарба для фасаду повинна відповідати таким умовам:

  • - Чи не відшаровуватися, не вигоряти і не забрудняться з плином часу;
  • - Мати зручну для нанесення валиком консистенцію - не дуже густу, але і не занадто рідку;
  • - Бути стійкою до несприятливих атмосферних впливів;
  • - Легко очищатися при забрудненні.

Основні властивості фарби знаходяться в прямій залежності від її хімічного складу. Виходячи з Віда розчинника Фасадні фарби бувають органорозчинні І водорозчинні. До достоїнств перших потрібно віднести високі показники атмосферостойкости. Недоліків же у них значно більше: це і токсичність, і пожежонебезпека. Більш того, такі фарби не дозволяють стінам дихати. Виняток становлять фарби, виготовлені на пліолітових смолах.

Водорозчинні фарби виглядають переважніше. Вони, в свою чергу, діляться на водоемульсійні (вододисперсійні, латексні) і мінеральні.

Водоемульсійні фарби зовсім нетоксичні, легко розводяться водою, добре і швидко сохнуть. Бувають вони трьох типів: вінілові, акрилові і силіконові. Акрилові фарби відмінно зчіплюються з основою, мають високі показники водостійкості і характеризуються низьким ступенем паропроникністю. Вінілові фарби недорогі, але поступаються акриловим по водостійкості. Силіконові фарби захищають стіни від вологи і практично не забруднюються.

Акрилові фарби підходять для фарбування бетонних і цементно-волокнистих поверхонь, силіконові - для вапняних, цементних, цементно-вапняних, цементно-волокнистих підстав, а також для цегли, бетону і будь-яких раніше пофарбованих поверхонь за умови, що стара фарба тримається надійно.

Мінеральні фарби діляться на цементні, силікатні і вапняні.

Покриття з цементних фарб погодостойкость і паропроніцаєми. Вапняні фарби дешеві, однак це не самий міцний і довговічний варіант, тому в сучасному будівництві і обробці фасадів вони застосовуються досить рідко. Мізерна і їх колірна палітра. Обмежено і кількість відтінків силікатних фарб. Нанесення їх вимагає особливої ​​майстерності.

Вапняні фарби широко застосовуються для реставрації пам'яток старовини. Силикатную фарбу допустимо наносити на вапняні підстави або на поверхні, раніше вже забарвлені силікатними складами.

Вибираючи фарбу, поцікавтеся ступенем глянцю. Глянцеві фарби мають більш високу стійкість до забруднень і краще очищаються дощем. Найбільш «грязеустойчівимі» є силіконові і акрилові фарби.

При покупці фарби для фасаду не забудьте поцікавитися такими важливими параметрами, як витратою, допустимої температурою підстави при фарбуванні, мінімальною кількістю шарів, часом, необхідним для висихання одного шару, а також кількістю можливих відтінків.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш