(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Як вибирати лакофарбні матеріали

Головна » Як вибирати лакофарбні матеріали

Фарби і лаки потрібні для будь-якого ремонту. Поверхні стін, підлог і стель, окрім краси завжди потребуватимуть захисту від зовнішніх дій. Сучасний ринок пропонує найрізноманітнішу лакофарбну продукцію і без відповідних знань дуже непросто зробити правильний вибір. Але якщо дотримуватися усіх рекомендацій по застосуванню, Ви можете бути упевнені в тому, що ремонт квартири буде проведений успішно і забарвлена поверхня стін або стелі надовго збереже свої естетичні і захисні властивості.

Як зробити правильний вибір в різноманітті пропонованої продукції? Дозвольте дати Вам декілька практичних порад.

Передусім, треба чітко уявляти собі, яка марка фарби підходить для внутрішніх робіт, а яка для зовнішніх (остання повинна мати здатність тривалий час протистояти шкідливим чинникам довкілля).

Інформація про колір фарби дається або прямо на банці (найчастіше у вигляді плямочки фарби, поставленої на кришці), або на стендах у вигляді спеціальних зразків. Але слід мати зважаючи на, що якщо колірний відтінок грає ключову роль у Вашому дизайн-проекте, то легко помилитися, орієнтуючись на такі маленькі вифарбовування. Тому іноді має сенс спочатку придбати невелику кількість фарби і використати його в якості пробника.

Важливо враховувати витрату фарби. Якщо трьома літрами однієї фарби можна пофарбувати 5 квадратних метрів робочої поверхні, а інший - 10, тобто резон вибрати другий варіант, навіть якщо ця фарба буде дорожча.

Ще один момент - це термін служби. Правда, коли виробник пише дані на упаковці, він повідомляє деякі середні цифри, але, порівнюючи їх, цілком можна зробити висновок про те, яке декоративне покриття прослужить довше, а значить і виявиться, кінець кінцем, економічно рентабельнішим.

Якщо, відкривши банку, Ви виявите, що пігмент осів на дно, це не свідчить про неякісну продукцію. Такий стан речей властивий усім нитроэмалям, масляним і алкіду фарбам. Таку фарбу просто треба ретельно перемішати довгою паличкою, приділивши особливу увагу тому, щоб не залишилися ніяких "донних відкладень". В принципі, чим залишок фарби на дні початково менше, тим краще.

Взагалі ретельно перемішувати фарбу перед вживанням слід у будь-якому випадку, щоб її консистенція була однорідною.

Про те, що фарба застоялася більше, ніж допустимо, може свідчити плівка на її поверхні. В принципі, звичайно, цю плівку можна акуратно видалити, фарбу перемішати і фарбувати, але, взагалі кажучи, на якісному продукті її все-таки бути не повинно.

Ще один дефект, пов'язаний з тривалістю зберігання, - ця поява брудно-жовтуватого відтінку у фарби світлих тонів (особливо білою). Таку фарбу можна використати або як грунтовку, або в суміші з іншою, темною фарбою.

Змішувати фарби і емалі між собою можна далеко не завжди унаслідок відмінності розчинників і єднальних. Зрозуміло, що змішати водно-дисперсійну і органорастворимую фарби не вийде, але навіть далеко не усі фарби на органічних розчинниках можуть бути змішані між собою.

Небоязливо можна змішувати тільки фарби з одним і тим же буквеним індексом, можна також змішувати масляні і алкід (глифталевые і пентафталеві). А ось нитроэмали ні з чим іншим змішувати не можна.

Працювати з фарбами краще всього в звичайних робітниках (тканинних) рукавичках, вони хоч і вбирають фарбу, але руки все одно захищають, а знімаються набагато легше, ніж гумові. При роботі з фарбами на органічних розчинниках пам'ятаєте про необхідність провітрювати приміщення і дотримуватися заходів пожежної безпеки.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш