(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Як вибрати грунтовку

Головна » Як вибрати грунтовку

Грунтовка - дуже важливий оздоблювальний матеріал, так як саме від неї залежить, наскільки міцно скріпить між собою перший шар шпаклівки з основою. Якщо грунтовка буде неякісної, то облицьовується поверхня може почати намокати і відшаровуватися, а також давати тріщини.

Грунтовка - це одна з найголовніших складових технологічного ланцюжка при ремонті, обробці або забарвленні приміщення. Грунтовкою обробляють поверхні стель, підлог і стін, перед тим як нанести на них, штукатурку, шпаклівку або фарбу. Грунтовку використовують перед укладанням плитки, стяжкою підлоги і відновленням поверхні, а також в багатьох інших випадках, так чи інакше, пов'язаних з будівельними роботами.

Крім того, грунтовку застосовують, коли необхідно нанести матеріали на складну поверхню. За своєю суттю грунтовка - це рідка однорідна маса, в складі якої містяться спеціальні компоненти в сполучному полімері, а також суміші наповнювачів.

Як вибрати грунтовку? В першу чергу при виборі грунтовки слід керуватися тим, на яку саме поверхню вона буде накладатися. Крім того, необхідно врахувати призначення приміщення, де проводяться роботи, що вимагають накладення грунтовки.

Грунтування поверхні шпалерним клеєм. До недавнього часу в якості грунтовки застосовували для шпалер клей, так як він дуже дешево коштував, а також тому, що альтернатив шпалерному клею попросту не існувало. Цей вид грунтовки можна застосовувати тільки на ідеально рівних поверхнях. Основна перевага подібного грунтування поверхні полягає в тому, що клей володіє хорошими вологопоглинаючі характеристиками, але на цьому всі переваги грунтування шпалерним клеєм закінчуються. Зате недоліків у цієї різновиди грунтовки дуже багато - поява з часом жовтих плям, які відмінно видно на світлих шпалерах, осипання штукатурки, поява тріщин і пр.

На даний момент грунтовка шпалерним клеєм починає поступово йти в минуле. Їй на зміну приходять так звані спецгрунтовки. Головна відмінність спецгрунтовки від грунтовки шпалерним клеєм полягає в тому, що їх можна накладати практично на будь-яку поверхню. Слід врахувати, що спецгрунтовки коштують значно дорожче шпалерного клею, але при цьому вони дозволяють добитися неперевершеного ефекту під час обробки приміщення при мінімальних трудових витратах.

Спецгрунтовки. Спецгрунтовки не мають абсолютно ніяких декоративних властивостей, внаслідок чого їх ніколи не використовують для лицьової обробки. Необхідно пам'ятати, що оптимальна частка спецгрунтовок в загальному числі застосовуваних оздоблювальних матеріалів повинна становити не менше тридцяти відсотків. Якщо ж частка грунтовок буде менше зазначеної цифри, то це може привести до перевитрати дорогих будівельних матеріалів, а також до зменшення довговічності лицьового покриття.

Умовно спецгрунтовки можна розділити на наступні сім різновидів:

  • - Алкідні
  • - Акрилові
  • - Гліфтальовиє
  • - Перхлорвінілові
  • - Поливинилацетатні
  • - Фенольні
  • - Полістирольні

Розглянемо докладніше кожну з описаних вище різновидів спецгрунтовок.

Алкідні спецгрунтовки. Алкідні спецгрунтовки, як правило, використовують в тих випадках, коли необхідно загрунтувати дерев'яну поверхню. В результаті впливу алкидной спецгрунтовки структура дерева «спучується», а це дає можливість наносити на нього практично будь-які оздоблювальні покриття.

Висихають алкідні спецгрунтовки протягом 10-15 годин. На сьогоднішній день алкідні спецгрунтовки діляться на грунтовки, до складу яких входить фосфат цинку, і грунтовки, вироблені їх хромата цинку. Грунтовка з фосфату цинку застосовується під алкідні фарби, а грунтовка з хромату цинку застосовується практично під будь-які оздоблювальні покриття, але при цьому її не рекомендують укладати на гіпс або штукатурку.

Акрилові спецгрунтовки. Акрилові спецгрунтовки, втім, як і акрилові фарби, можна укласти практично на будь-яку поверхню - ДВП, ДСП, деревина, цегла, бетон, цемент, стара або свіжа штукатурка і т. д. Цей вид спецгрунтовки володіє неперевершеними споживчими характеристиками, так як подібна грунтовка висихає протягом п'яти годин, а також не має ніякого запаху. Слід зазначити, що акрилові спецгрунтовки не можна застосовувати як захисне покриття для металевих матеріалів, що мають чорний колір. Це пов'язано з тим, що з часом на обробленому акрилової спецгрунтовкамі металі можуть з'явитися плями іржі.

Гліфтальовиє спецгрунтовки. Гліфтальовиє спецгрунтовки використовують для обробки сухих приміщень та в основному застосовують для первинного покриття поверхонь з металу. Гліфтальовиє спецгрунтовки висихають приблизно за одну добу.

Перхлорвінілові спецгрунтовки. Перхлорвінілові спецгрунтовки відмінно підходять для покриття металевих, бетонних і оштукатурених цегляних поверхонь. Слід зазначити, що цей різновид спецгрунтовок висихає всього лише за одну годину, правда, для виконання внутрішніх оздоблювальних робіт їх застосовувати не можна.

Поливинилацетатні спецгрунтовки. Поливинилацетатні спецгрунтовки в основному застосовуються для створення шару під поливинилацетатную фарбу, при цьому вони висихають всього лише за 15 хвилин.

Фенольні спецгрунтовки. Фенольні спецгрунтовки використовують як первинне покриття дерев'яної або металевої поверхні. Висихають ці спецгрунтовки за 10-12 годин.

Полістирольні спецгрунтовки. До складу полістирольних спецгрунтовок входять токсичні розчинники, через що їх не можна використовувати в закритих приміщеннях. У більшості випадків полістирольні спецгрунтовки застосовують як підшар для дерев'яних і оштукатурених поверхонь.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш