(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Як вибрати фарбу

Головна » Як вибрати фарбу

На сьогодні, все частіше і частіше, при ремонті квартири стали використовувати фарбу замість традиційних шпалер або іншого покриття. Такий стан справ не назвати дивовижним, адже фарба для інтер'єрів зарекомендувала себе як прекрасний вибір практичних людей. Якщо рішення на користь застосування фарби вже зроблене, то справа залишилася за малою - купити. Ось тут і виникають більшість питань, відповісти на які без сторонньої допомоги украй важко. На ринку спектр лакофарбних товарів представлений неймовірно широко. Це пов'язано із зростаючим попитом, а також модними течіями в середовищі дизайнерів інтер'єрів, які використовують фарбу для досягнення прекрасних візуальних ефектів. Виходячи з вищепереліченого, перед вибором фарби треба поглибити свої знання в цьому питанні.

Визначуваний тип поверхні. У питанні "Як вибрати фарбу" передусім, необхідно визначитися з типом поверхні, на яку наноситиметься фарба а також з тим, в якому саме приміщенні відбуватиметься цей процес. Фарби для інтер'єрів діляться на декілька типів, залежно від умов майбутній експлуатації. Засадничим чинником в цьому випадку є різні полімери у складі фарби, які виступають в ролі пленкообразователя.

Виходячи з цього, можна судити про стійкість фарби до стирання, вологостійкості, паропроникності і ряду інших показників. Існує ділення фарб для інтер'єру залежно від використовуваної основи. Найзручніше розглядати ділення фарб у світлі якостей які вони мають.

Показник стійкості до стирання. Стійкість до стирання є тим показником, який дуже важливий в приміщеннях з високою прохідністю і активністю в цілому. У житлі такими кімнатами можуть бути дитяча, вітальня, простіше кажучи, зони денного перебування. Високий показник стійкості до стирання мають фарби на основі латексу. Коли виникне необхідність вологого прибирання в кімнаті, видаленню запорошених ділянок, то стіни, забарвлені такими матеріалами, не втратять свого нарядного зовнішнього вигляду і покриття не зіпсується. Уся справа йде в якіснішому матуючому агентові, що додається в ці фарби. Він набагато стабільніший, ніж в недорогих вінілових фарбах. Залишається зробити вибір на користь високої якості.

Вибір фарби для стелі. У свою чергу, вінілові фарби дуже зручно використати для фарбування стелі. Серед безперечних переваг таких фарб являється стійкість до втрати кольору і порівняно невисока вартість. При цьому основу з такою фарбою легко мити і чистити. Єдине, що важливо пам'ятати, вінілові фарби небажано використати для забарвлення стелі на кухні або у ванній кімнаті. Рівень паропроникності у них досить низький, тому ризикувати не варто. Вінілові фарби зручно використати в спальній кімнаті або дитячій. Ще одним важливим показником є міра екологічності, яка у вінілових фарб досить висока.

Показник паропроникності. Що стосується кухні або ванни, то для цих кімнат підходять вододисперсійні фарби на акриловій основі. Утворювана барвиста плівка у акрилових фарб відрізняється високою пористістю, що дозволяє їй "дихати", випускаючи вологу із стін і інших поверхонь. Така особливість дозволяє уникнути скупчень вологи під фарбою у вигляді пухирів. В даному випадку, чим вище мікропористість і пропускна спроможність плівки, тим довше прослужить забарвлена поверхня.

Що важливо врахувати перед купівлею фарби? Вже безпосередньо перед купівлею в магазині або на будівельному ринку не зайвим буде проконсультуватися з продавцем. Можливо, він зможе підказати оптимальний варіант вибору, а також допоможе розрахувати кількість фарби для заданої площі. При цьому важливо пам'ятати, що на банках з фарбою є написи, які говорять про призначення. Не варто купувати фарбу "для підлоги", щоб потім фарбувати їй стелю. Крайнощі в цьому випадку не вітаються, і купувати матеріал краще строгій спрямованості, при цьому уникаючи універсальних варіантів типу "Для стін і стель" і тому подібне. Спеціалізований продукт за своїми властивостями частенько краще за універсальний.

Правильний розрахунок кількості фарби. Кількість необхідної фарби легко підрахувати самостійно, не прибігаючи до сторонньої допомоги. Для цього необхідно точно знати площу, яка забарвлюватиметься. На банках з фарбою вказаний показник витрати, саме його необхідно множити на відому площу і при цьому не забути врахувати кількість шарів. Важливо розуміти, що нерідкі випадки, коли дорожчою фарбою можна покрити велику площу, ніж дешевою, тому до показника витрати варто відноситися дуже уважно. На закінчення можна додати, що при виборі фарби важливо звертати увагу не лише на популярність торгової марки, але і на те, з чого вона складається, щоб не допустити неприємних помилок.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш