(099) 23-53-643
(096) 020-63-35

Магазин фарб та лаків

Калуш, вул.Б.Хмельницького, 8a

пошук по сайту

Як правильно вибрати фарбу

Головна » Як правильно вибрати фарбу

Найчастіше правильно підібрати фарбу вельми складно, так як вибір величезний. Дійсно, асортимент на ринку лакофарбової продукції досить і досить широкий. У зв'язку з чим фахівцями висувається ряд вимог, яким повинна задовольняти хороша фарба.

Латексні фарби прекрасно походять для нанесення на стелю. А все тому, що у них непогана вологостійкість. Плюс до всього вони можуть наноситися більш тонким шаром, притому - на поверхні з самих різних матеріалів (крім металевих).

Для дитячих кімнат фахівці і знаючі люди радять використовувати екологічні фарби, що не виділяють шкідливих випарів, а також особливий вид фарб, що володіють фотокаталітичним ефектом. Такі фарби здатні заповнювати відсутність в кімнаті повітряочищувача.

Чим же все-таки варто керуватися, вибираючи, чим фарбувати кімнату? На що потрібно звернути увагу?

Для початку ви повинні вирішити, на який період часу ви наносите фарбу. Адже від того, як довго ви не будете освіжати пофарбовану поверхню, буде залежати обсяг робіт при подальшій фарбуванні. Якщо шар вже досить старий, то його потрібно буде «знімати», зчищаючи стару фарбу. Після - вирівнювати поверхню. Може так вийти, що свеженанесенной фарба матиме небажані відтінки, а все тому, що стара недостатньо добре була видалена.

Крім цього, потрібно враховувати і те, в яких умовах буде перебувати пофарбована поверхня. Інакше кажучи, при виборі фарби необхідно виходити з того, наприклад, як часто і чим ви будете протирати оброблену поверхню, яким діям вона буде піддаватися. Фарба повинна відповідати тому рівню стійкості, який від неї вимагається. Уважне ставлення до цієї обставини дозволить вам заощадити чималі кошти, так як ви не станете купувати зайве стійку фарбу.

Фарба хорошої якості - це, як правило, та, яка включає до свого складу від 8 до 16 компонентів. Безумовно, важливо розуміти, який компонент за яке властивість відповідає. Приміром, вся лакофарбова продукція містить 4 групи елементів:

  • 1 Пігменти.
  • 2 Наповнювачі.
  • 3 Розчинники та добавки.

Розчинники. Відзначимо, що абсолютно все що розчиняють речовини діляться на дві групи: розчинники та розріджувачі. Перші покликані розчинити сполучна ланка і тим самим збільшити плинність фарби. Розріджувач ж усього-на-всього знижує в'язкість.

Купуючи лакофарбові матеріали, пам'ятайте, що ви платите гроші не за банку, а за забарвлену цієї банкою площа поверхні. Сучасні фарби, до речі, дещо легше за масою, ніж їх більш ранні аналоги.

Олійні фарби не здатні конкурувати з алкідними фарбами за такими якостями, як твердість плівки, краса і чистота кольору. Олійні фарби володіють меншою водостійкістю, більше часу необхідно, щоб такі фарби просохли як слід.

Але є і плюси. Невеликий витрата - безперечне достоїнство матеріалів на масляній основі. Алкідні ж фарби частіше застосовуються в ванних, кухнях: там, де велика ймовірність того, що вони будуть піддані впливу вологою. Алкідні фарби ще відрізняються яскравістю кольору, що важливо при розробці інтер'єру.

І на закінчення. Не варто нехтувати тими вказівками, які розташовані на етикетці купується вами фарби: це дозволить уникнути прикрих помилок.

2019  Магазин лакофарбової продукції  Калуш